[ZAMKNIĘTE]  [Creative] Oznaczanie Grieferów


Napisał(a): Niki330


Oceń wątek
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


5 posts in this topic
Niki330
Nowy
avatar usera

width=

Zarejestrowany

0
4 posts 3 threads Dołączył: Dec 2017
18.08.2018, 20:07 -
#1
Dobry wieczór,

Mam małą propozycję odnośnie trybu Creative. Mianowicie zauważyłem, że na czacie co jakiś czas pojawiają się informacje o tym że ktoś jest grieferem, psują czy niszczy działkę, a mało co można wtedy zrobić oprócz natychmiastowego blocka i odbudowy. Gracz niszczący pozostaje:

a) nieukarany, a zasługuje na karę bo przecież bez żadnych moralnych hamulców niszczy czyjąś pracę, w którą ktoś włożył czas, serce i nierzadko ma z nią związane dobre wspomnienia.

b) nieoznakowany w żaden sposób, przez co może niszczyć dalej.

Dlatego moją propozycją jest:

a1) wprowadzić karę tempmuta i tempbana na długość stosowną do przewinienia.

b1) oznakować go specjalną, unikatową rangą, Griefer/Psuja która albo może zostać na zawsze, albo po czasie zostać usunięta, tudzież zamieniona na rangę Notowany/Były Griefer lub coś w ten deseń

Osobiście uważam, że system jest potrzebny i byłby dobrym rozwiązaniem na ten, dosyć niemiły problem. Prosiłbym o jak najszybsze rozpatrzenie i werdykt oraz/lub ewentualne poprawki.
                                                                                             Nie zajmuję już więcej waszego cennego czasu,
                                                                                                                                             Wink
Yinsomnia
WOW!
avatar usera

width=

Zarejestrowany

7
276 posts 1 threads Dołączył: Nov 2017
18.08.2018, 21:14 -
#2
Jest jasna zasada, że za działkę odpowiedzialny jest właściciel działki i dodaje ją na własną odpowiedzialność, a administracja nie odpowiada za szkody oraz stracone rzeczy. Gdyby wprowadzić kare za to założę się, że co 3 gracz byłby banowany bo zniszczył coś co ktoś budowal kilka dni/tygodni przez to, że właściciel go dodał na własną odpowiedzialność i to była jego decyzja. Jestem przeciw.
Niki330
Nowy
avatar usera

width=

Zarejestrowany

0
4 posts 3 threads Dołączył: Dec 2017
18.08.2018, 21:53 -
#3
Uważam że taka zmiana byłaby potrzebna dla dobra graczy. Niektórzy zgriefowani mogliby nie chcieć wracać do gry po utracie wszystkiego.

1: Gracze nie mają powodu żeby nie ufać innym, a osoba która chce komus zniszczyć działkę nie powie otwarcie tylko będzie się starać o zostanie dodanym. Wlasciciel w takiej sytuacji moze tylko zablokować i naprawiać. A chodzi o to by takich sytuacji nie było.

2: admin nie odpowiada za szkody, i nikt mu nie każe.
Jednak problem byłby mniejszy gdyby postarać się o środki zapobiegawcze. Znacząco mniejszy.

3: karą może być zwykłe oznaczenie użytkownika który niszczy dobytek innych graczy. Przecież nikt nie chciałby ryzykować. Wystarczyło by tylko postawić sprawę jasno. Przecież nikt nie wpuści griefera dobrowolnie na swoją działkę.

Dochodzi do tego jeszcze efekt psychologiczny. Jeśli oznaczonego gracza nikt nie będzie chciał wpuścić to jego gra zamieni się w zwykłego minecrafta single. A przecież jednym z założeń trybu jest interakcja. Więc gracze będą się starać aby nie zostać oznaczonym i móc grać innymi, więc nie będzie griefu prawie wcale, czyli problem powinien powoli zaniknąć.
Co do do kary oznaczanie byłoby niezbędne. Inne rzeczy może dowolnie ustalić administracja, to otwarty projekt który można jeszcze dostosować.
Proszę Cię, rozpatrz tą sprawę jeszcze raz.
~Pax vobiscum
Yinsomnia
WOW!
avatar usera

width=

Zarejestrowany

7
276 posts 1 threads Dołączył: Nov 2017
18.08.2018, 22:28 -
#4
To tylko ludzie, każdy popełnia błędy uczy się na nich, a oni sami się zmieniają. Jak wyobrażasz sobie oznaczanie ich? Dać im specjalny prefix? Nie przemawiają do mnie twoje cyferkowe argumenty. Jestem nadal tego samego zdania co powyżej. Każdy kto kiedyś griefowal ma wyrzuty sumienia, lub przynajmniej powód by to zrobić. Sama wiem jak to jest być w takiej sytuacji. Kary za takie coś jak ban nie będzie ani żadnego oznaczania.
Kapitel123
Jakiś typ
avatar usera

width=

Zarejestrowany

1
67 posts 14 threads Dołączył: Jul 2018
21.08.2018, 20:58 -
#5
Przez niszczyciela mam złe zdanie na temat marry. Budowałem sobie biedrę (na innym serwie) wyszedłem do swojej "dziewczyny" która zniszczyła mi domek rodzinny gdzie miałem tam przyjąć 16 graczy... Na widok, ciśnienie mi skoczyło a to było jakieś 2 tygodnie mojej przygody z serwerami Creative. A potem jakoś w lipcu też mi jeden gracz rozwalił... Domek rodzinny, ciśnienie również skoczyło. To wszystko miało miejsce na innym serwerze minecraft gdzie pisałem o skandalicznym zachowaniu kidmodów na tamtym serwie w powitaniu.

Ale do rzeczy... Co jak by ktoś zasłabł / zemdlał / dostał zawału w wyniku zniszczeń? Mi od zniszczeń od razu skacze mi ciśnienie. A więc znowu do rzeczy

Dobra teraz odkopujmy treść gracza Niki330 dnia 18 sierpnia godz. 21:07
A) Słuszny pomysł, za griefing można by było dać bana na tydzień za zniszczenie brushem, a np. 2 dni za zalanie lawą lub wodą. Ale tu jak udowodnić to, iż to nie ty zrobiłeś tylko ktoś inny?
B) Oznakowania są upokarzające, ale przecież gracze też mają swoje paluszki i można wystukać w klawiaturze informację dla graczy że dany gracz niszczy / zalewa działki.
C) Co do rozwiązań, a1 to bezsensowne w tym także b1 tak jak napisałem powyżej, to upokarzająca ranga. Admini mają i tak już dużo roboty i nie dokładajmy im obowiązków

Dobra teraz odkopuje post yinsi tego samego dnia godz. 22:07
Zgadzam się z Yinsią ale chociaż zrobić takie coś żeby jak się wiążę się komendą ./marry to żeby go nie dodawało

I odkop gracza Niki330 tego samego dnia godz. 22:53
Zgadza się, niektórzy się załamują i nie wracają bo nie chce im się tego odbudowywać a dobro gracza powinno się liczyć najbardziej.
1. Słuszny fakt, griefer nie chce /marry lub dodania za coś
2. Słuszny fakt, napisałem powyżej żeby technik napisał skrypt który po zostaniu małżeństwem druga osoba nie była dodana do zaufanych
Pomogłem ? Jeśli tak to zostaw reputkę! 
pyra777_
Mało rozmowny
avatar usera

width=

Zarejestrowany

2
10 posts 3 threads Dołączył: Jul 2018
07.01.2019, 02:48 -
#6
// Zamykam




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości