minecraft królestwa
serwer królestwa w minecraft
 

Lista serwerów minecraft Survival + Gildie

Królestwa to tryb, który pozwala graczowi na stworzenie własnego Królestwa.
Gracz ma za zadanie stworzyć ziemię, chronić ją i napadać na innych, zyskując przy tym bogactwo.

adres ip serwera minecraft królestwa: lecraft.pl


Jak zacząć?

Najpierw znajdź sobie jak najlepsze miejsce na zbudowanie bazy.
Kiedy już je znajdziesz wpisz komendę /k create [Nazwa Królestwa], aby założyć własne Królestwo.
Następnie wpisz /k claim, aby zająć ziemie na której stoisz.
Ziemie mogą być edytowane tylko przez ciebie i członków twojego Królestwa.

Jednak od teraz musisz się wystrzegać armat i inwacji…
Jeśli nie chcesz nie musisz tworzyć własnego Królestwa, a możesz zapytać króla lub moderatora innego Królestwa, czy by cię nie zaprosił w swoje szeregi.


Jak stworzyć i do czego służy Nexus?
Kiedy już zajmiesz swoja ziemie, wpisz /k nexus by umieścić blok nexusa, Który pojawi się w formie beacon’a. Nexus nie może zostać zniszczony ręką i używa się go do ulepszeń, zdobywania punktów zasobów, lub kupna wieżyczek. Nexus jest twoim sercem królestwa oraz bazą operacyjna. Jeśli zniszczy go wróg, może skraść twoje punkty zasobów, jeśli ziemia na której stoi twój nexus zostanie pomyślnie najechana. Itemy magazynowane w nexusie i wszystkie punkty zasobów twojego królestwa przejdą na konto królestwa które cię najechało. Wiec ZAWSZE ochraniaj ziemie na której stoi nexus i samego nexusa.
Mistrz i Inwazje
Teraz zobaczysz prawdziwa różnice pomiędzy Królestwami a Frakcjami. Masz możliwość napadać na inne królestwa (i vice versa) By zająć ich ziemie i splądrować ich bogactwa, budować na ich ziemi, lub po prostu wyładować swój gniew na gościu który na to zasłużył. By napaść na czyjąś ziemie, wpisz /k invade stojąc na niej. Robiąc tak, przywołasz mistrza ich Królestwa. Będziesz musiał go pokonać by przejąć ich ziemie. Jeśli mistrz cię pokona, nie zajmiesz ziemi, i umrzesz. Siła i umiejętności mistrza zależą od jego ulepszeń. Do ulepszeń mistrza możesz dostać się poprzez nexusa. Jest zalecane ulepszenie przyciągnięcia, drwienia oraz prędkości poruszania się mistrza w pierwszej kolejności gdyż są to najbardziej efektywne ulepszenia dla twojego mistrza na początek. To jednak nie znaczy ze są to jedyne ulepszenie których będzie potrzebował twój mistrz. Jeśli zdarzy się że będziesz najeżdżał ziemie wrogiego Królestwa na której stoi nexus, będziesz musiał się zmierzyć z silniejsza wersja mistrza. Mistrz respiacy się na ziemi nexusa ma moc przywoływania swoich żołnierzy oraz znacznie podwyższone hp.
Wieże
Chciałbyś mieć automatyczny mob killer? Nienawidzisz osób, które wchodzą do twojej bazy i chcą wycisnąć z twojego nexusa co się da? Wiec wieżyczki są najlepszym rozwiązaniem! Nic innego nie ma tak dobitnego przekazu ”SPADAJ” jak wieże strzelające kulami ognia! Wieże możesz zakupić poprzez nexusa, Jednak większość z nich jest bardzo droga. Większość wieży trzeba postawić na metalowym płotku. Wieże będą strzelać we wszystko, co się rusza, moby, jak i ludzi którzy nie należą do Królestwa.Miny to jednorazowy system obronny stworzony by zniechęcić obcych graczy na postawienie choćby kroku na twojej ziemi, a nieostrożnych graczy by zginęli. Lub jak wolisz by najeźdźca po prostu wyleciał w powietrze, zanim w ogóle zacznie inwazje. Miny mogą być uruchamiane tylko przez osoby nienależące do twojego królestwa, Wiec moby nie aktywują tego urządzenia. Jeśli planujesz szybka ich wymianę to nie przejmuj się, są dość tanie. Jeśli gość postanowi wejść na miny, będzie to dla niego bardzo smutny dzień obfity w rozszarpane nogi i umiejętność latania… krotkotrwala, ale zawsze cos !
Ogniwa energetyczne
Nie znosisz, kiedy wróg zakrada się by przejąć twoja ziemie i zniszczyć nexusa? To można rozwiązać poprzez ogniwa energetyczne. Ogniwa energetyczne można zakupić w nexusie i umieścić w pobliżu nexusa. Najeźdźcy nie mogą invadowacchunka wokoło chunka z ogniwami energetycznymi. Wiec w pierwszej kolejności muszą zająć ziemie na której znajdują się ogniwa energetyczne, sprawiając ze inwazja będzie bardziej kosztowna i pochłonie więcej czasu. Jednakże, ziemia na której znajdują się ogniwa energetyczne nie przeszkadza by najeźdźcy zajmowali ziemie obok na której także znajdują się ogniwa energetyczne. Miej to na uwadze, zanim podejmiesz decyzje by zakupić ogniwa energetyczne na każdy kawałek swojej ziemi.
Zabezpieczanie skrzyń
Zmęczony ludźmi dołączającymi do twojego Królestwa…tylko po to by okraść cię
i odejść? Wiec ten aspekt jest dla ciebie! Ochronne tablice są po to by gracz zabezpieczał
swoje skrzynie! Poprostu zakradnij się i umieść znak na skrzyni którą chcesz
ochronić, napisz [Chronione] w pierwszej linijce tablicy. Chronione skrzynie przestana być chronione jeśli umieścisz je na niczyjej ziemi bądź twoja ziemia będzie najeżdżana. Królowie, jak wiadomo, mogą otwierać każdą chronioną skrzynie w obrębie własnego Królestwa.