Liceum Ogólnokształcące COR

Liceum Ogólnokształcące COR

  • Post author:
  • Post category:Nowości

Zaprasza na dni otwarte w… Minecrafcie!

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego COR w Bielsku-Białej dzięki uprzejmości firmy hostingowej ferko.pl oraz sieci lecraft.pl odtworzyli model szkoły w popularnej grze Minecraft. Dzięki ich ciężkiej pracy zainteresowani mogą zwiedzić każde pomieszczenie placówki niezależnie od trwającej pandemii.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2021-04-23_18.53.18-1024x542.png

Ze względu na panującą pandemię oraz ograniczenia dotyczące zgromadzeń tradycyjne dni otwarte czy wszelkiego rodzaju targi szkolne są odwołane. Podczas jednej z godziny wychowawczych w Liceum Ogólnokształcącym COR w Bielsku-Białej na której to rozważano alternatywne formy promocji narodził się pomysł odwzorowania budynku szkoły w popularnej grze Minecraft.

Nad całym projektem pracuje obecnie szóstka uczniów o nickach bonycat, Misha_, Domi1325, SzyMoc, AyakooChan oraz galahad, których to pracę koordynuje wychowawczyni, pani Marta Macura-Damek. Dużą zasługę w całym przedsięwzięciu odegrała również firma hostingowa ferko.pl, która to zaoferowała korzystanie z własnego serwera w popularnej grze sieciowej całkowicie za darmo, co znacząco ułatwiło pracę całej grupie.

blank

Finał całego projektu planowany jest na koniec przyszłego tygodnia. Obejmuje on udostępnienie budynku oraz filmu ze zwiedzania i organizacji dni otwartych w formie wirtualnej wszystkim chętnym.

Cała grupa wykazała się kreatywnością, ciężką pracą i znajomością współczesnych trendów, co należy podkreślić, zwłaszcza w obecnej sytuacji pandemicznej. Przykład CORu może zainspirować kolejne szkoły do szukania nowych form promocji oraz pokazuje jak ograniczenia sprzyjają kreatywnym rozwiązaniom. Tymczasem zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Liceum Ogólnokształcącego COR z Bielska-Białej na platformie Minecraft.

blank

Zdjęcia przygotowała imnacia <3

hosting minecraft